فیلم دیدن به زبان اصلی یکی از لذت های دنیاست. اما شاید فکر کنید برای شما خیلی سخت است تا فیلم را متوجه شوید.

در این جا راه حل را برای شما توضیح داده ایم و هم چنین لیستی از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی پیشنهادی برای شما آماده کرده ایم تا با آنها شروع کنید.

چگونه به زبان انگلیسی فیلم ببینیم؟

همه می دانند که تماشای برنامه های تلویزیونی و فیلم ها به زبان اصلی راهی برای یادگیری زبان است . اما آیا می دانید چگونه می توانید از آن بیشترین بهره را ببرید؟

تماشای فیلم با زیر نویس به فارسی را فراموش کنید. همچنین ، سعی نکنید تک تک کلماتی را که می شنوید ترجمه کنید. آنوقت  تماشای آن نمایش تا ابد تمام نخواهد شد…

ابتدا برنامه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای اینکه انگیزه شما نصف مسیر یادگیری زبان است. اگر به برنامه ای که انتخاب می کنید علاقه نداشته باشید، تماشای آن یک تمرین کسل کننده خواهد بود.

تنها راه درست برای تماشای چیزی به زبان انگلیسی ، تماشای زیر نویس انگلیسی با یا بدون آن است. هر راه دیگری اتلاف وقت است.

روی ترجمه تمرکز نکنید و سعی نکنید تک تک کلمات را ترجمه کنید. در عوض سعی کنید منظور را درک کنید و بر اساس آن ، حدس بزنید که احساسات پشت کلمه چقدر قوی هستند. با توجه به منظور فیلم، چند سؤال از خود بپرسید که چرا در اینجا این کلمه استفاده شد و این کلمه یا اصطلاح چه ارتباطی با موضوع دارد.
برای پیدا کردن معنی کلمات طبعاً بهتر است از یک فرهنگ لغت انگلیسی-انگلیسی استفاده کنید. اما وقت زیادی را صرف ترجمه نکنید. بهتر است از آنچه تماشا می کنید لذت ببرید! تجربه باید هم سرگرم کننده باشد و هم مفید. فقط کلماتی را که به نظر شما مهم هستند ترجمه کنید (به عنوان مثال ، وقتی نمی فهمید که چه شخصیتی پیش می رود) ، یا آن کلماتی که همیشه تکرار می شوند.

برای درک تصویر بزرگ نیازی به دانستن همه کلمات ندارید. به شوخی ، زبان عامیانه و اصطلاحات توجه کنید. این یک روش عالی برای یادگیری زبان انگلیسی عامیانه است. می توانید از URBANDICTIONARY.COM استفاده کنید.

چگونه از تماشای فیلم به زبان اصلی بیشترین بهره را ببریم؟

  • فیلم را به قسمت های 2-3 دقیقه ای تقسیم کنید. و بعد از 2 3 دقیقه pause کنید.
  • یکبار دیگر همان 2 3 دقیقه را با زیر نویس انگلیسی ببینید. اینکار را در نرم افزار KM Player یا Pot Player به راحتی می توانید انجام دهید.
  • برای بار سوم همان قسمت را ببینید اما این بار بعد از هر دیالوگ فیلم را نگهدارید و همراه آن تکرار کنید. سعی کنید دقیقا تلفظ و نحوه گویش را تقلید کنید.
  • برای بار آخر همان قسمت را ببینید و بدون نگه داشتن فیلم همراه دیالوگ ها تکرار کنید.
  • با اپلیکیشن ضبط صدا گوشی تان صدای تان را ضبط کرده و با دیالوگ فیلم مقایسه کنید. این تمرین برای pronunciation  عالی است.
Recommended