You are currently viewing چرا افزایش نمره ی رایتینگ ایلتس سخت است ؟ راه حل کسب نمره 7 و 8 در رایتینگ آیلتس
چرا افزایش نمره ی رایتینگ ایلتس سخت است ؟

چرا افزایش نمره ی رایتینگ ایلتس سخت است ؟ راه حل کسب نمره 7 و 8 در رایتینگ آیلتس

چرا افزایش نمره ی رایتینگ آیلتس سخت است ؟

در مقاله ی اول گفتیم که آیلتس یکی از معتبر ترین آزمون های موجود برای ارزیابی سطح زبان انگلسی افراد است که شامل چهار مهارت Speaking, Listening, Reading, Writing می شود. در مقاله ی اول همچنین گفتیم که افزایش نمره ی Writing بسیار سخت تر از افزایش نمره ی سه مهارت دیگر است. در این مقاله قصد داریم از یک روش کاملا جدید و مطمین برای افزایش نمره ی Writing آیلتس صحبت کنیم.

این روش شامل شناخت دقیق معیار های ارزیابی رایتینگ آیلتس می باشد. اگر شما به طور دقیق با فاکتورهایی که نمره ی Writing شما را تشکیل می دهند، اشنا شوید، بدون شک می توانید نمره ی بالا در این قسمت کسب کنید.

ابتدا بیایید یک abbreviation و یا کلمه ی مخفف برای معیار ارزیابی رایتینگ آیلتس بسازیم. به معیار ارزیابی رایتینگ آیلتس در زبان انگلیسی IELTS Writing Assessment Criteria  می گویند.

حرف اول (W) از کلمهٔ Writing،  حرف دوم(A)  از کلمهٔ Assessmentو حرف اخر(C) از کلمهٔ Criteriaرا کنار هم می گذاریم و عبارت  IELTS WAC   را می سازیم.

از این به بعد هر بار که خواستیم بگوییم معیار ارزیابی رایتینگ ایلتس ، می گوییم

WAC IELTSتا توضیح آن راحت تر شود.

پس کلید موفقیت در بخش رایتینگ درک بسیار بالا از IELTS WAC  می­باشد.که از ۴ معیار اصلی‌ تشکیل شده است:

Task Response

Cohesion & Coherence

Grammar

Vocabulary

ممکن است برایتان سؤال پیش بیاد که چرا و چگونه دانستن IELTS WAC به افزایش نمره ی راتینگ من کمک  کند؟

دقت کنید که برخی از مدرسین رایتینگ آیلتس نمی­دانند دقیقاً چه مطالبی را در خصوص writing تدریس کنند. مثلاً در بخش آموزش Writing فقط از Grammar و Vocabulary صحبت می­کنند و متاسفانه توضیحی در خصوص Task Response و Cohesion & Coherence نمی­دهند.

دسته­ای دیگه از مدرسین محترم از Task Response و Cohesion & Coherence صحبت می­کنند، اما صحبت­های آن­ها برای داوطلبین بسیار گنگ و نامفهوم می­باشد. که البته تقصیر مدرسین محترم نیست زیرا همانطوری که گفتم آیلتس از جملات انتزاعی و نامفهوم برای توضیح این معیار ها استفاده کرده است.

همین امر باعث می شود داوطلبین دچار ابهام شوند. مثلاً بسیاری از مدرسین به داوطلب می ­گویند که  Task Response و Cohesion & Coherence  Writing شما مشکل دارد. اما دقت کنید که برای داوطلب سوال پیش می آید:

 منظور از Cohesion & Coherence چیست؟

رایتینگ من دقیقا چه مشکلاتی در ارتباط با Task Response و Cohesion & Coherence دارد؟

 چگونه می­توان این مشکلات را در رایتینگ حل کرد؟

آشنایی با معیار ارزیابی رایتینگ ایلتس همچنین می تواند برای  آن دسته از داوطلبانی که خود مشغول مطالعه و آمادگی برای ازمون ایلتس هستند نیز مفید باشد. مثلاً در خصوص Task Response ، اکثر داوطلبان تنها با مفهوم off topic آشنا هستند در حالی که Task Response مفهوم بسیار گسترده­ای دارد و شامل چندین فاکتور می­شود.

 قبل از صحبت در مورد  IELTS WAC ، یک بار دیگر لازم  است که یاد آور شوم که تعریف واضح و شفاف از معیار  تصیح رایتینگ ایلتس به طور رسمی در اختیار عموم مردم قرار نگرفته است. اما اطلاعاتی رو که می خواهیم  در اختیار شما قرار بدیم، طی یک مدت زمان طولانی از تحقیق ، مطالعه و بررسی طیف وسیعی از داده­های موجود جمع­آوری شده و به تایید اشخاصی که قبلاً ممتحن ایلتس بوده اند  و تعدادی دیگر از افراد متخصص در این حوضه رسیده است.

با ما همراه باشید تا در مقاله های بعدی  با ساختار WAC آشنا شوید و بتوانید از آن برای افزایش نمره ی  رایتینگ خود استفاده کنید. این اطلاعات شامل کامل­ترین مواردی هست که در حال حاضر در دسترس می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید