تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک (مقایسه جامع)

IELTS Academic vs IELTS General

. آیلتس آکادمیک . 

آزمون آیلتس آکادمیک  برای ورود به دانشگاه انگلیسی زبان یا ثبت نام حرفه ای ضروری است . اگر قصد دارید در مقطع تحصیلات عالی در خارج از کشور تحصیل کنید اما برای اهداف مهاجرت نیست ، گرفتن آیلتس آکادمیک ضروری است.
این گزینه یک تست عمومی انگلیسی است و ارزیابی میکند که آزمون دهنده آمادگی تحصیل و یا تدریس زبان انگلیسی را دارد یا خیر. نسخه ی دانشگاهی آزمون آیلتس مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز برای یک محیط یادگیری عالی دانشگاهی را اندازه گیری میکند. فارغ از تمرکز تحصیلی آنها ، تکالیف و متون برای همه ی آزمون دهندگان در دسترس است.

. آیلتس جنرال .

آزمون آیلتس جنرال برای کسانی است که برای آموزش متوسطه ، تجربه کار یا برنامه های آموزشی به کشور های انگلیسی زبان میروند. همچنین این آزمون برای مهاجرت به استرالیا ، کانادا ، نیوزلند و انگلیس الزامی است.
این آزمون بر مهارتهای اساسی بقا در زمینه های گسترده اجتماعی و محیط کار تمرکز دارد. آزمون آموزش عمومی آیلتس مهارت زبان انگلیسی را در یک زمینه عملی و روزمره اندازه گیری میکند. تکالیف و آزمون ها منعکس کننده ی هردو محل کار و موقعیت های اجتماعی است.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در مهارت نوشتاری Writing

. تسک 1 رایتینگ آیلتس آکادمیک .

اگر شما درحال نوشتن آزمون آکادمیک هستید ، اولین کار شما ممکن است تهیه گزارشی باشد که مهمترین و مناسب ترین اطلاعات و روند ها را با استفاده از حقایق یا ارقام ارائه شده در نمودار ، جدول ها و یا ترکیبی از طراحی های گرافیکی مناسب مشخص کند. همچنین ممکن است یک نمودار از یک دستگاه یا فرآیند به شما داده شود و از شما بخواهند تا نحوه ی کار آن را توضیح دهید.
سایر گرافیک هایی که ممکن است گاهی در آزمون به شما داده شود ، یک یا دو نقشه ساختاری از یک منطقه در زمان های مختلف است که تغییراتی که در منطقه رخ داده رانشان میدهد ،شما باید تغییرات عمده یا اختلافات بین آن هارا به اختصار بیان کنید.
نکته اصلی برای پاسخگویی موفق آمیز به هر یک از مسائل در تصویر ، نشان دادن این است که شما با شناسایی روند های اصلی یا مراحل و یا تفاوت های مهم که در تصویر گرتفیکی مشهود است ، تصویر بزرگ و اصلی را درک میکنید. بنابراین ، به جای توصیف مکانیکی تمام داده ها ، مهمترین و مناسب ترین جنبه های موجود در آنها را انتخاب و توصیف کنید.
همانطور که احتمالا حدس میزنید در گرافیک های مختلفی که در آزمون مشاهده میکنید باید جزئیات خاصی را جستجو کنید. در این بخش به تفصیل در مورد انواع سوالات هچنین چند نکته برای چگونگی بررسی و تکمیل هر یک از آنها آورده شده است.
بطور کلی نمودارها و جدول ها میتوانند مقایسه ی داده ها را در یک لحظه از زمان نشان دهند و یا داده ها را برای مدت زمان مشخص مقایسه کنند.

. تسک 1 رایتینگ آیلتس جنرال.

داوطلبان باید مکاتبات نامه ای را بنویسند که در آن توانایی خود در برقرای ارتباط با استفاده از کنوانسیون های نامه نویسی انگلیسی را نشان دهند.
شما نیاز به انتخاب و استفاده از لحن صحیح در نامه ی خود دارید. لحن شما راهی است که شما با افراد ارتباط برقرار میکنید و نوع ارتباط شما با آنها را نشان میدهد. در نامه ها باید به روشنی آغاز و پایان مشخص شده باشد. همچنین باید با انتخاب کلمات و اصطلاحات مناسب ، نوع و میزان جزئیاتی که درج میکنید مشخص باشد.
برای نوشتن نامه علاوه بر اینکه شرایطی در اختیار شما قرار میگیرد ، 3 نکته دقیقا اطلاعاتی که باید در نامه درج کنید را مشخص میکند. به عنوان مثال ممکن است مجبور شوید جزئیات را توصیف کنید ، دلایلی را بیان کنید ، دوست داشتن و تمایل خود را ابراز کنید ، پیشنهاد یا توصیه ای ارائه دهید.
روابط مختلف احتیاج به نوع ادبیات و احترام متفاوتی دارد که احتمالا در زبان شما نیز صادق است ، نامه های آیلتس معمولا دو نوع رسمی و یا غیر رسمی است.
بطور کلی اگر نامه به دوستان ، افرادی که شما آنها را خوب میشناسید یا خانواده است و دلیل نوشتن آن مثبت است ، لحن نامه غیر رسمی است. اما نامه ها به همه ی افراد  دیگر و برای شکایات یا پیام های منفی باید رسمی تر باشد.
بطور کلی آیلتس آکادمیک سخت تر از آیلتس جنرال آن است. بخش های speaking و listening برای هر دو آزمون یکسان است ، اما موضوع بخش های reading وwriting  بسته به نوع آزمون شما متفاوت است.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک در مهارت درک مطلب Reading

در آیلتس جنرال:

بخش reading  در آیلتس جنرال شامل متن مربوط به زندگی روزمره در یک کشور انگلیسی زبان ، موضوعات با کار ( به عنوان مثال : تقاضای شغل ، سیاست های شرکت ، پرداخت و شرایط ، تسهیلات در محل کار ، توسعه کارکنان و آموزش ) و همچنین به عنوان متن پیچیده تر با موضوع مورد علاقه عمومی. متن ها معتبر هستند و از اعلامیه ها ، تبلیغات ، دفترچه های شرکت ، اسناد رسمی ، کتاب ها ، مجلات ، و روزنامه ها گرفته میشوند.

 در آیلتس آکادمیک :

سه متن معتبر و طولانی وجود دارد که از کتاب ها ، مجلات و روزنامه ها گرفته شده است. این متون برای مخاطبانی که متخصص نیستند نوشته شده و در موضوعات آکادمیک با علاقه عمومی قرار دارند. این متون مناسب داوطلبان ورود به دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا کسانی که به دنبال ثبت نام حرفه ای هستند میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید